Oyun Haberleri

Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir

Öncelikle sizlere steam hakkında bilgiler verelim bundan sonra da steam oyun kodlarının nasıl etkinleştirebileceğiniz hakkında açıklamalarda bulunalım.

Steam Nedir?

Steam günümüzün oyun satın alımlarında yaygın olarak kullanılmakta olan online bir dükkan görevi görmektedir. Valve Comporation tarafından geliştirilen steam sayesinde, online oyuncular oldukça kısa bir süre içerisinde kolaylıkla oyun satın alabiliyorlar ve bu oyunları kütüphanelerine ekleyebilmektedirler.

Böylelikle oyun oynamak daha konforlu bir hale gelmiştir. Steam oyun kodu etkinleştirme de farklı mağazalardan satın aldığınız oyunların steam kütüphanesine kaydedilmesine ve istenildiği vakit de indirilip oynanmasına olanak tanımıştır. Dolayısıyla steam günümüzde online oyun severler tarafından oldukça yaygın olarak kullanılan bir uygulama olmaktadır.

Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir
Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir

Steam Oyun Kodu Etkinleştirme

Bu işlem oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen bir işlem olmaktadır. Farklı bir online mağazadan satın alınan steam kodu aktifleştirilmesi için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir;

-Masaüstünden steam hesabına giriş yapılır

-Steam uygulama sayfanın sol üstünde bulunan oyun ekle seçeneğine tıklanır

-Açılan ürün etkinleştirme penceresinden ileri seçeneğine tıklanır

-Steam abonelik sözleşmesine onay verilir

-Ekrana gelen steam oyun kodu yazılacak alana gerekli olan kod yazılmaktadır

-İleri seçeneğine tıklanır

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin peşinden ekrana kodun sorunsuz bir şekilde tamamlandığına dair bir yazı çıkmaktadır.

Bunun sonrasında da eklenilen oyun kütüphanede görünür hale gelmektedir. Kütüphaneye eklenen bu oyunun indirilebilmesi içinde söz konusu olan oyun üzerine gelerek indir seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Steam oyun kodu etkinleştirme işlemlerini de bu adımları izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Günümüzde pek çok bilgisayar oyuncusu steam programlarını kullanmaktadır. Artık o kadar yaygın kullanılmaya başlandı ki oyuncuların olmazsa olmazı haline gelmektedir. Oyuncular steam programı sayesinde de takımlar halinde ve arkadaşları ile beraber sesli bir şekilde oyun oynayabilmektedirler. Eski zamanlardaki gibi internet kafe ortamları bir nevi steam uygulamasına taşınmıştır. Bu uygulama sayesinde hem arkadaşlarınızla takımlar kurarak kolayca oyunlar oynayabilmeniz mümkün olmuştur. Hem de bunların yanı sıra pek çok oyunu da bu uygulama üzerinden satın alarak kütüphanelerinize eklersiniz ve dilediğiniz zaman bu oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı