Teknoloji Haberleri

Playstation 5’in Fiyatı Sızdırıldı

Oyun konsolu dendiği zaman yıllardır her çıkarttığı ürünle devrim yaratmakta olan, Sony tarafından üretilen Playstationlar ilk olarak aklımıza gelen ürünler. Sony’nin yeni çıkartacağı oyun konsolu Playstation 5 fiyat bilgileri henüz duyurusu yapılmamışken sızdırıldı. Başta Amazon olmak üzere bazı önemli internet üzerinden satış gerçekleştiren sitelerde Playstation 5 ve aksesuar fiyatları listelendi. Listelenen fiyatlara baktığımızda fiyatlarının beklentilerdeki gibi olduğunu, hatta beklenen düzeyin daha da altında olduğunu söylemek mümkün.

                                   Playstation 5 Ne Kadardan Satışa Sunulacak?

Sızdırılan fiyatlara göz attığımızda, Playstation 5standart sürümünün 499 Euro gibi bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacağını görüyoruz. Diğer taraftan Playstation 5 digital edition sürümü ise beklenen fiyatın çok çok daha aşağısında olan 399 Euro gibi bir fiyat etiketine sahip. Bilindiği üzere Playstation’un standart sürümlerinde Bluray sürücü desteği bulunmaktayken digital edition sürümünde bu özellik yer almamakta. Adından anlaşıldığı üzere bu daha uygun fiyat etiketine sahip oyun konsolunda oyunlar sadece dijital ortam üzerinden satın alınabilmektedir.

Playstation 5'in Fiyatı Sızdırıldı
Playstation 5’in Fiyatı Sızdırıldı

Diğer yandan Playstation aksesuarlarına baktığımızda ise DualSense kontrol cihazının 49.99 Euro gibi bir fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten iki adet DualSense kontrol cihazını şarj ederken kullanılmakta olan özel aparatta aynı fiyat etiketiyle sunulmuş. Yine birçok oyuncu için vazgeçilmez Playstation aksesuarları arasında yer almakta olan kamera, kulaklık ve kumandanında 49.99 Euro olarak piyasaya sürüleceğini görüyoruz. Bütün bu aksesuarların aynı fiyat etiketiyle sunulması bir altyapı oluşturma hazırlığı olarak da algılanabilir.

Sony firmasından bu konu ile alakalı resmi bir açıklama gelmediği için henüz kesin bir şey söylemek için çok erken. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu fiyatlar amazon gibi satış sitelerinde listelenmiş fiyatlar. Fiyatlar eklendikten sonra çok kısa bir süre içerisinde tekrar silinmiş. Şu an Playstation 5 ile ilgili sayfalara baktığımızda herhangi bir fiyat bilgisinin yer almadığını görüyoruz. Sony, geçtiğimiz günlerde planlanan üretim sayısını arttırdığını açıklamıştı. Anlaşılan o ki Sony bu fiyatlarla birlikte piyasaya sağlam bir şekilde girmeyi hedefliyor. Playstation 5 Türkiye fiyatları ise tahminlerimize göre vergiler de göz önüne alındığı takdirde 7-8 bin lira civarında olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı