Oyun Haberleri

PlayStation 5 Fiyatı Açıklandı

PlayStation 5, geçtiğimiz yıl duyurulan ve 2020’nin sonunda piyasaya çıkması beklenen bir oyun konsolu. Oyun konsolu hakkında geçtiğimiz zamanlarda bir lansman düzenlenmişti. Bu lansman ile birlikte konsolun tasarımı ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda da oyun konsolunun özellikleri ve çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuştuk. Artık müşteriler 2 farklı cihaz halinde çıkacak olan ürünün fiyatını merak etmeye başladı. Birçok mağazada yerini alan PlayStation 5 oyun konsolu için henüz Türkiye fiyatı açıklanmasa dahi bazı mağazalarda fiyatlar yansımaya başladı. Bu olaya katılan firmalardan birisi de Vatan Bilgisayar oldu. Mağaza, kısa bir süre için ürün hakkında fiyat belirtti ve ürünün fiyatını geri çekti.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

PlayStation 5 oyun konsolu için yabancı ve Türk mağazalar olmak üzere bazı mağazalar fiyatı şimdiden belirledi. Bazı mağazalar da kısa süreliğine eklediği fiyatı kaldırdı. Bu olaya katılan mağazalardan birisi de Vatan Bilgisayar oldu. Firma, açıklama kısmında oyun hakkında çeşitli bilgiler verirken oyunun fiyatı olarak 7,999 ₺ etiketini ekledi. Henüz satın alınmasa da bu fiyatın eklenmesi ve sonrasında kaldırılması birçok müşterinin dikkatini çekti. Anlık olarak web sitesini birçok kullanıcı takip etmekte. PlayStation 5 ürününü günün her saatinde birçok ziyaretçinin incelemesi de dikkatlerden kaçmamakta.

PlayStation 5 Fiyatı Açıklandı
PlayStation 5 Fiyatı Açıklandı

Vatan Bilgisayar, PlayStation 5’in açıklama kısmına PlayStation 5 ile ilgili birçok detay ekledi. PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan diğer cihazlar arasında yeni nesil kablosuz kontrol cihazı, kablosuz kulaklık, medya kumandası, şarj istasyonu ve HD kamera yer almakta. PlayStation 5’in teknik özellikleri incelendiğinde 8 çekirdekli Zen 2 mimarisine sahip 3.5 GHz AMD işlemci, 10.28 TFLOPs gücünde 36 çekirdekli 2.23 GHz AMD ekran kartı, 16 GB GDDR6 256 bit bellek, saniyede 448 GB bellek yolu genişliği, 825 GB SSD depolama alanı, 4K UHD Blu-ray disk, saniyede 9 GB’a kadar okuma ve yazma hızı, ekstra depolama alanı desteği ve USB desteği yer almakta. Müşteriler isteğe bağlı olarak daha fazla depolama alanı sahibi olabilecek. Bununla birlikte diskli veya disksiz sürümü alabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı