Oyun Haberleri

Oyuncuların Başına Gelebilecek En Kötü Şeyler

Gerçek anlamda oyuncu olarak değerlendirdiğimiz bir kişi, hayatını oyun oynamaya adamış hatta neredeyse tüm hayat felsefesini oyun oynamak üzerine kurmuş kişilerdir. Gece uyumadan önce ertesi gün hangi oyunları oynayacaklarını düşünür, birçok oyunu henüz ön sipariş dönemindeyken satın alır ve hatta günlerinin belki de 10 saatini oyun oynayarak geçirirler. İşte bu kişilere hardcore gamer deniliyor. Bazen oyuncular tüm günlerini planlamış olsalar da ellerinde olmayan sebeplerden dolayı oyunlarını tam anlamıyla oynayamayabiliyorlar. Bu sebepleri içermekte olan, oyuncuların başına gelebilecek en kötü şeyleri sizler için listeledik. Bu listede yer alan can sıkıcı şeylerden en az birini neredeyse her oyuncu yaşamıştır diyebiliriz.

                                               İnternetin Kesilmesi

Düşünün online bir oyun oynuyorsunuz ve galibiyete doğru koşuyorsunuz, belki birkaç saatlik bir emek verdiğiniz işi tam bitirmek üzeresiniz ve bir anda internetiniz kesiliyor. Siz bir şeyler yapıyorsunuz fakat oyundan herhangi bir tepki gelmiyor ve internetinizin kesildiğini anlıyorsunuz. Oyun oynarken internet kesilmesi, bir oyuncunun belki en çok yaşadığı ve en sinir bozucu olaylardan birisi.

Oyuncuların Başına Gelebilecek En Kötü Şeyler
Oyuncuların Başına Gelebilecek En Kötü Şeyler

                                               Bir Oyun ile İlgili Spoiler Yemek

Dizi ve filmlerde de sık sık yaşadığımız belki de en çok sinir bozan olaylardan birisi. Belki de yıllardır beklemekte olduğunuz oyunlardan birisi çıkmış, fakat henüz siz oyunu oynama fırsatı bulamadınız. Fakat oyunu bitiren gamerlar rahat durmuyor, sosyal medyada gezerken belki bir görsel görüyor veya oyunun ana karakterlerinden birisinin öldüğünü öğreniyorsunuz. İşte bu durumda gamerları çıldırtan şeyler arasında sayabileceğimiz bir şey. İnsanın oyunu oynamaya dair bütün hevesini bir anda alıp götürüyor.

                                               Oyunun Kayıt Dosyasının Bozulması

Senaryo modları bulunan oyunlarda bazen yaşadığımız durumlardan birisi. Günümüzde bazı oyunlar çok yüksek oynanış süreleri sunmaktalar. Örneğin, oldukça popüler bir oyun olan Witcher 3 neredeyse 100 saatin üzerinde bir oynanış süresi sunmakta. Oyunda ciddi bir şekilde ilerlediniz, saatlerce oynadınız. Akşam işten veya okuldan döndüğünüzde oyunu açarken sizin kayıt dosyanızın üstüne ev ahalisinden birisinin kendi oyununu kaydettiğini görüyorsunuz. Onca saatlik emeğinizin koskoca bir hiç olduğunu görüyorsunuz. Oyunun save dosyasının bozulması bazen hata olarakta karşımıza çıkabiliyor. Bunu yaşayan bir oyuncunun çıldırmaması ise elde değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı