Oyun Haberleri

Nintendo Hesabı Saldırısında Rakamlar 2 Katı

Saldırıya uğrayan Nintendo hesabı sayısı bilinenin 2 katı. İşte 1. ağızdan gelen açıklama

Nintendo, Nisan ayında 140.000 kullanıcı hesabına yetkisiz yollarla erişildiğini açıkladı. Daha önce şirket sadece 160.000 hesabın etkilendiğini ve sorunu daha sonra farkettiklerini belirtmişti. Durum şu ki saldırıya uğrayan Nintendo hesabı sayısı tam 2 katı oldu.

Her ne kadar Nintendo tüm Nintendo Network ID (NNID) kullanıcılarının yüzde birinden daha azının bu olaydan etkilendiğini belirtmiş olsa da, son haberler Nintendo Hesaplarının ve Nintendo Switch’in güvenliği konusunda endişeler oluşmasına sebep oluyor.

Güvenlik ihlali, yetkisiz kullanıcıların yasadışı olarak elde edilen NNID bilgilerini (Wii U ve Nintendo 3DS’den alışveriş yapmak için gerekli) kullanarak yetersiz güvenlik önlemi olan hesapları ele geçirmesine yol açtı. Daha da kötü bir durum ise şöyle , bazı bilgisayar korsanları Fornite’in VBucks gibi çeşitli oyun içi para birimleri satın almak için kullanıcıların kayıtlı PayPal bilgilerinden yararlanma fırsatı buldu.

Nintendo, güvenlik ihlalinin gerçekleştiği ilk günden itibaren saldırıya uğrayan tüm NNID ve Nintendo Hesabı şifrelerini sıfırladı ve NNendo üzerinden Nintendo Hesabı oturumunu devre dışı bıraktı.

Hesabınızında bu güvenlik ihlalinden etkilenip etkilenmediğini merak ediyorsanız, “Oturum Açma ve Güvenlik Ayarları” sayfasındaki “Oturum Açma Geçmişi’ni görüntüleyerek hesabınızda istenmeyen erişim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Bakalım neler gerçekleşecek. Nintendo oyuncuları için ileri seviyede ne gibi önlemler alacak bunu zamanla göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı