Oyun Haberleri

League Of Legends Dünya Şampiyonası Kararları Geldi

Bilindiği üzere League of Legends, dünyada en çok oynanan strateji oyunlarından birisidir. Oldukça popüler olan bu oyunun çok sayıda hayranı bulunmaktadır. Günümüzde dünyanın etkisi altında kaldığı Korona virüs salgını sonrasında League of Legends dünya şampiyonası 2020’nin kararları açıklandı. Özellikle virüsten dolayı erteleme ve iptal kararları havada uçuşurken bu etkinlikle alakalı verilen karar şaşkınlıklara neden oldu. Dünya şampiyonasının normalde başlama tarihi 25 eylül olarak planlandı. Yapılacak olan şampiyonanın gereken önlemler alınarak gerçekleşebileceği açıklanmıştır. Sağlık için gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte birçok oyun sever bu duruma sevindi. Bilindiği üzere E-Spor denildiği zaman akıllara ilk gelen oyunlardan birisi LOL oyunudur. Oyunun takımlar arasında rekabeti nedeniyle birçok kişi canlı olarak yapılan oyunları izlemektedir.

League Of Legends Dünya Şampiyonası Kararları Geldi
League Of Legends Dünya Şampiyonası Kararları Geldi

Dünya Şampiyonası Çin’de Olacak

League of Legends dünya şampiyonası verilen kararla birlikte Çin’de gerçekleşmesi planlanıyor. Özellikle dünya genelinde virüs nedeniyle birçok etkinlik ve fuar için iptal kararları arka arkaya gelmektedir. Gelen iptal kararlarının yanı sıra E-Spor turnuvaları için devam kararı alınmıştır. Ayrıca virüsün ilk görüldüğü ülkelerden olan Çin’de şampiyonanın gerçekleşeceği açıklanmıştır. Açıklamayla birlikte 25 eylül ve 31 ekim tarihleri arasında dünya şampiyonasının gerekli önlemler altında gerçekleşeceği bildirildi. League of Legends 200 dünya şampiyonasının yapılması planlanan yerse Çin’in Şanghay şehridir. Bu şehrin seçilmesiyle birlikte daha kolay bir şekilde yolculuk yapılabileceği öngörülüyor. Ayrıca etkinlik dünyasının kalbi olarak görülen bir yerdir. Önlemler kapsamında özellikle eleme maçlarında seyirci kabul edilmeyecektir. Eleme maçları haricinde finaller için seyirciler maça alınabilecektir. Şu anlık gelen bilgilere göre biletler hakkında bir gelişme bulunmamaktadır.

Virüs önlemlerinin alınmasıyla birlikte özellikle takım oyuncularını yolculuk esnasında tehlikede olabildikleri konuşulanlar arasındadır. Takımların özellikle şampiyonaya girerken Korona virüsü testine girip girmeyeceği henüz bir kesinlik kazanmamıştır. Bununla birlikte virüs nedeniyle bazı takımlar şampiyonaya katılmak istemeyebilir. Bu konuda yeterli sayıda takımın şampiyona içerisinde yer alıp almayacağı merak konularından birisidir. 2021 yılında Çin’in farklı şehirlerinde olmak üzere birçok yerde şampiyona planlamaları yapılacağı bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı