Uncategorized

Google Chrome Tarama Verileri Nasıl Silinebilir

Google Chrome tarama geçmişi durumunuzun açık hedef haline gelmek istemiyorsunuz, fakat tarama geçmişinizi nasıl sileceğinizi bilmiyorsunuz. Doğru yerdesiniz bu yazımızda sizlere Google Chrome tarama geçmişinin nasıl silineceği sizlere adım adım anlatacağız.

Google Chrome Tarama Geçmişi Nasıl Silinir?

Android’in varsayılan web tarayıcısı Google Chrome, tüm dünya üzerinde en çok kullanılan internet tarayıcısı olma unvanına sahip olduğunu bilmekteyiz. Ancak bilindiği üzere arama motoru Google, yapılan aramaları ve girmiş olduğunuz web sitelerini içerisinde saklamaktadır. Bu durum kullanıcıların rahatsız edici reklamlar ya da istenmeyen hizmetlere maruz kalması gibi durumlara sebep olabilmektedir.

Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmamak için Google’ın arama geçmişlerini temizleyebilirsiniz. Bu işlemleri bilmiyorsanız size anlatacağımız adımları izleyerek kolaylıkla halledebilirsiniz. Google Chrome tarama geçmişi silmek için uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir;

Google Chrome Tarama Verileri Nasıl Silinebilir
Google Chrome Tarama Verileri Nasıl Silinebilir

-Öncelikle Android telefonlarınızda ya da tabletlerinizde Google Chrome uygulamasını açın.

-Sağ üstteki diğer kısmından Geçmiş’e dokunun. (Adres çubuğunuz ekranın alt tarafında ise adres çubuğunda parmağınızı yukarı doğru kaydırın. Geçmişe dokunun.)

-Bu işlemlerin peşinden tarama verilerini temizle sekmesine dokunun.

-Zaman aralığının yanında indirme geçmişinin ne kadarını silmek istediğinizi seçin. Eğer her şeyi silmek istiyorsanız tüm zamanları seçin.

-Tarama geçmişini işaretleyin ve ardından silmek istemediğiniz diğer verilerin işaretlerini kaldırın.

-Son olarak da verileri temizleye dokunun.

İşte Google Chrome tarama geçmişi silme işlemlerini 6 adımda geçmişinizdeki istemediğiniz tüm verileri silebilirsiniz.

Günümüzde pek çok insanın Google geçmişini sildiği dönemde merak konuları arasında bu geçmişlerin nasıl silindiği olmaktadır. Bu yüzden sizlere bu konuyu anlattık. Sizlerde yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyerek kolaylıkla geçmişlerinizi temizleyebilirsiniz. Google Chrome günümüzde en yaygın bir şekilde hem telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılan arama motorlarından bir tanesi olmaktadır. İnsanlar gün içerisinde bu arama motoru sayesinde binlerce çeşit farklı araştırmalar yapabilmektedir. Ancak bu yaptığı araştırmaların kimse tarafından bilinmesini istemediği için tarama verileri silme işlemlerine yönelmektedir. Kimi insanlar için önemli bir durum olarak görülmese de kimi insan içinde çok önemli bir durum olarak görülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı