Oyun Haberleri

FM 2020 İçin Kariyer Tavsiyeleri

Birçok oyun sever tarafından ilgiyle oynana oyunlardan birisi Football Manager 2020 oyunudur. Özellikle menajerlik oyunu denildiği zaman akıllara ilk olarak Football Manager 2020 oyunu gelmektedir. Birçok kişi sabahlara kadar bu oyunu oynayabiliyor ve takımı için mücadele verebiliyor. Takımların başarılı olabilmesi için bazı tavsiyelere uymak ve planlama yapmak gerekiyor. Başarıdan başarıya koşabilmeniz için kararlı ve planlı olmanız şart olabiliyor.

Taktik Seçimleri

Football Manager 2020 oyunuyla birlikte oyuncular taktik öğrenmek zorundadır. İyi bir kariyere sahip olabilmek için maç taktiklerini iyi bilmek gerekir. İyi bir oyun planlamasıyla birlikte çok güçlü olan takımlara dahil çok iyi işler çıkarabilirsiniz. Bunun için oyunculara göre taktikler geliştirebilirsiniz. Yapmak istediğiniz taktikleri oyunculara göre yeniden oluşturabilirsiniz. Bu konuda takımınızın sizin kontrolünüzde olduğunu unutmayın. Taktik için takımda çok fazla değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bu unsurlar çok fazlaysa kendi takımınıza göre bir taktik belirlemek daha mantıklı bir seçim olacaktır.

FM 2020 İçin Kariyer Tavsiyeleri
FM 2020 İçin Kariyer Tavsiyeleri

Antrenman Programları

İyi bir kariyer yapabilmek için antrenman programını es geçmemeniz gerekiyor. Özellikle oyuncuların gelişme gösterebilmesi için iyi bir şekilde hazırlanan antrenman programlarını uygulayabilirsiniz. Sıfırdan bir program hazırlamak size zor gelebilir. Bu işlemi asistan menajerinize devrederek büyük bir durumdan kurtulabilirsiniz. Özellikle maç oynamıyorsanız antrenman yoğunluğunu buna göre ayarlayabilirsiniz. Antrenman programını yalnızca asistan menajere bırakmak tavsiye edilen bir durum değildir. Bu konuda zaman zaman işlemlerde kontrolü sağlamanız gerekebilir. Maç taktikleri, savunmanın yapısı gibi birçok durumu antrenmanlarda uygulayabilir ve maça özel hazırlık yapabilirsiniz.

Analiz Etme

Şampiyon olabilmeniz için bu konuda yalnızca bir 11’inizin olması yeterli olmayacaktır. Özellikle yıl içerisinde birden fazla sakatlık yaşamanız olasıdır. Bu nedenle birçok mevkide joker oyuncularınızın olması önem taşır. Özellikle önemsiz olan maçlarda yedek takımla sahaya çıkabilirsiniz. Bu şekilde kendi as kadronuzu dinlendirerek gençlere fırsat verebilirsiniz. Fikstürünüz oldukça yoğun olacağı için takımdaki oyuncuların dinlenmesine önem göstermelisiniz. Oyuncuların yeterince dinlenmesiyle birlikte sakatlık riskleri minimuma iner. Bunun gibi tavsiyelere uyarak FM 2020 oyununda ilerleme kaydedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı