Oyunlar

En İyi Ubisoft Oyunları

Giderek büyüyen oyun sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Ubisoft, geçmişten günümüze uzanan serüveninde satış rekorları kıran birçok oyunu sevdirmeyi başarmıştı. 1986 yılında Fransa’da kurulan küçük bir oyun firmasıyken, ABD ve İngiltere gibi güçlü pazarlara girme cesareti göstermiş ve oyun, bilişim gibi sektörlerdeki yatırımlarına devam etmişlerdi. Bugün gelinen noktada, oyun severlerin aklına ilk gelen şirketlerden biri olma potansiyeli korumaya devam ediyorlar. Bizler de en iyi Ubisoft oyunları listesini derledik.

En İyi Ubisoft Oyunları
En İyi Ubisoft Oyunları

Assasins’ Creed

Yaklaşık 140 milyon kişinin satın alıp oynadığı Assassin’sCreed serisi, içerdiği alternatif tarih oyun modeliyle öncü oyunlardan birisi. Senaryo bağlantılarının kusursuza yakın olması, oyun kurgusundaki bağlayıcı unsurlar oyunu zirveye taşımaya yetiyor. Fransız ihtilalinden Antik Yunan dönemine, 1500’lerin İstanbul’undan Roma İmparatorluğu’na uzanan tarihsel maceralar hala çoğu oyuncunun aklında yer ediniyor.

  1. Prince of Persia

1989 yılında ilk kez oyun dünyasına giriş yapan Prince of Persia, Apple bilgisayarlar için yayınlandığı dönemden bugüne kadar başarılı sıçrayışlar gerçekleştirmişti. 2003 yılı geldiğinde Ubisoft oyunun haklarını alarak bünyesine katacak, macera çok daha iyi grafik ve hikayelerle devam edecekti. Oyun, dövüş ve parkur özellikleri bakımından döneminin üstünde yer almaktaydı.

  1. Far Cry

2004 yılında Crytek’in geliştirdiği ve Ubisoft’un yayınladığı bir oyundur. Crytek’inUbisoft’tan ayrılış süreciyle oyunun diğer serileri çok farklı bir yöne evrilmişti. Her oyunun hikâye örgüsü oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyordu. En iyi Ubisoft oyunlarıarasında bulunan Far Cry oyununda Afrika’daki çetelerle savaşabilir, korsanlara karşı mücadele edebilir, bir diktatörü devirmeye çalışabilirsiniz.

  1. JustDance

Ubisoft oyunları düşünüldüğünde JustDance ayrı bir yere konulmaktadır. Hareket tabanlı bir dans oyunu olarak çoklu oyuncular için tasarlanan oyunda, şarkı esnasında ekranda görülen komutlar yerine getirilir. Dans figürlerini en iyi yapan oyuncular daha yüksek puanlar alır. İlk başlarda Nintendo ile macerasına başlayan oyun, sonrasında mobil cihazlara kadar genişlemeyi başarmıştı. JustDance ayrıca 70 milyon adet satıldı.

  1. TomClancy’s Splinter Cell

Düşman tarafından fark edilmeme odaklı bir oyun serisi olan Splinter Cell, 2000’lerin sonuna kadar büyük ilgiyle oynanmıştı. 2006 yılı sonrasında çıkarılan oyunlarda odak noktası değişse bile, kurgu ve oynanış konforu bakımından fark yaratmayı başarmıştı.

 

  1. Anno

Geçmişte ve gelecekte bir strateji oyunu olan Anno, PC üzerinde oldukça başarılı kabul edilen bir oyun. Oyundaki amaç içinde bulunan şehri geleceğe hazırlayarak geliştirmek. Grafik kalitesi bakımından fark yarattığı söylenebilir. Daha basit oyun platformları için hazırlanan oyun serileri de bulunuyor.

  1. Watch Dogs

Ubisoft’un en beğenilen oyunları arasında bulunan Watch Dogs, kurgu bakımından bir hacker’ın yaşadığı olayları konu ediniyor. Teknolojinin nasıl bir silah olarak kullanılabileceği üzerine bir deneyim sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı