Teknoloji Haberleri

Dünyanın En Güçlü Oyun Bilgisayarı

Dünyanın en güçlü bilgisayarı hem oyun hemde profesyonel anlamda kullanıcılara refah sağlıyor. Hızıyla, performansıyla ve güç verimliliği ile en iyi özelliklere sahip bu sistem ile oyun oynamak bir başka olacak. Yabancı ülkede 33.000 € fiyatı ile satılan ürün, Türkiye’de 260.000 ₺’nin üzerinde bir fiyata denk geliyor. Bu kadar değerli olmasının sebebi en güçlü donanımları barındırıyor olması. Türkiye’de satışı yapılmayan bu sistem, İngiltere’nin mağazalarında yerini almakta.

En iyi donanımlara sahip 8Pack OrionX, 8Pack Supernova sisteminden sonra yer alan en güçlü makine olmakta. Bileşenlerin emek ile yerleştirildiği ve tasarımda her bir alın terinin yer aldığı bu sistem, sıvı soğutma ile çalışmakta. Estetik bir görünüme sahip cam kasa, ışıklı görünümü ve dış mimarisi ile oyuncuları ve profesyonelleri kendi üzerine çekiyor. Anakart ve bellek üreticileri ile çalışan firma, bu şaheseri oluşturmak için yoğun bir çaba içerisine girdi ve dünyanın en iyi sistemini üretti. Sistem Türkiye’de henüz satışta olmasa da İngiltere’nin online mağazasında bulunabilir.

Dünyanın En Güçlü Oyun Bilgisayarı
Dünyanın En Güçlü Oyun Bilgisayarı

Dünyanın En Güçlü Bilgisayarının Teknik Özellikleri

8Pack OrionX modelinin birincil sistemi Intel Core i9-7980XE işlemci modeline sahip. 2.6 GHz temel frekansa sahip işlemci 4.2 GHz frekans hızına kadar ulaşabiliyor. 18 çekirdekli işlemcinin 36 iş parçacığı bulunmakta. 165 watt güç tüketimi yapan bu model 94 santigrat dereceye kadar dayanıklı olmakta. Bilgisayarın bir diğer donanımı olan ekran kartı ise Nvidia Titan X olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde 3 adet ekran kartı bulunan bu modelin ekran kartı özelliklerini incelediğimizde tek bir ekran kartında 3072 CUDA çekirdeği yer almakta. Temel frekansı 1 GHz olan çekirdek yükseltilmiş halde 1.075 GHz’e ulaşmakta. GDDR5 teknolojisine sahip model, 384 bit olarak karşımıza çıkmakta. 12 GB belleğe sahip ekran kartı, saniyede 336.5 GB bellek yolu genişliğine sahip. Kasanın içerisinde 3 TB SSD, 10 TB HDD yer alıyor. Anakart olarak ASUS Rampage VI Extreme Edition E-ATX modeli tercih edilmiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı