Oyun Haberleri

Discord Nedir Nasıl Kullanılır Nasıl İndirilir

Online oyun tutkunları için arkadaşlarıyla iletişim kurabilmek önemli. Oyunun sağladığı sohbet özelliklerinden daha fazla avantaj sağlayan bazı programlar ise sıklıkla tercih ediliyor. Bunun için web üzerinde birçok farklı uygulama bulunuyor. En çok rağbet göreni ise Discord. Temel sohbet programlarıyla aynı mantığı yürüten uygulama oyuncu dostu yapısıyla dikkat çekiyor. Peki Discord nasıl kullanılır?

Discord Kullanımı

İnternet üzerinden sesli ve yazılı iletişim kurmanızı sağlayan Discord, CS: GO ve LOL gibi çevrimiçi oyunlarda kullanıcılara büyük faydalar sunuyor. Kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle tercih edilme oranı çok yüksek. Kolay kurulum avantajı diğer bir artısı.

Discord kurulumu için Android, IOS, Mac, Windows platformlarından birisini seçiniz. Android için Play Store, IOS için AppStore, Mac ve Windows için Discord’un web sitesinden yükleme paketini indirebilirsiniz. Program kurulduktan sonra mikrofon ve kulaklık ayarlarınızı dilediğiniz şekilde tanımlayın. İsterseniz yeni bir sunucu oluşturabilir veya mevcut bir sunucuya dahil olabilirsiniz. Eğer sunucular kullanıcılara açık ise giriş yapmanız çok kolay. Ancak bazı özel sunuculara davetiye ve şifreyle girebiliyorsunuz. Eğer çevrimiçi arkadaşlarınızla oyun oynuyorsanız yeni bir sunucu oluşturmak daha mantıklı olacaktır. Sunucu herkese açık olmayarak aktifleştirdiğinizde bütün kontrol sizde olmuş olacaktır.

Discord Nasıl Kullanılır Nasıl İndirilir
Discord Nasıl Kullanılır Nasıl İndirilir

Neden Discord’u Tercih Etmeli?

Çevrimiçi sohbet uygulamaları ücretsiz olarak birçok platformda indirilebilir durumda. Ancak kullanım avantajları incelendiğinde Discord bir adım öne çıkıyor. Fark yaratan özellikleri şöyle:

  • Sade bir arayüze sahip olması,
  • Oyun performansına olumsuz etki etmemesi,
  • Sunuculara rahat erişim sağlanması,
  • Üyelere çeşitli yetkiler verilebilmesi,
  • Mikrofon ve kulaklık performansını en üst seviyeye çıkarması
  • Arkadaş eklenebilmesi
  • Farklı hesapların(Twitch, YouTube vb.) birbirine entegre edilebilmesi
  • Sunuculara bot eklenebilmesi
  • Kullanıcıları engelleyerek susturma özelliği

Discord Ücretli Mi?

Online oyun sohbet uygulaması olarak piyasaya sürülen Discord, sahip olduğu politikalar gereği ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Sadece DiscordNitro adı verilen paketin ücretli olduğu görülecektir. Aylık ücreti 10 dolar olan paketin birçok özelliği bulunuyor. Canlı yayın açtığınızda bu abonelik sayesinde yayınınızı 4k olarak yayınlayabiliyorsunuz. Profillerinizi özelleştirebilir, size özgü bir discord etiketine sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı