Oyun Haberleri

Assassin’s Creed Valhalla İnceleme

Her yıl olduğu gibi bu yılda yeni bir Assassin’s Creed oyunu geliyor. Aslında son oyundan sonra her yıl demek pek doğru olmaz. Çünkü en son oyun 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun ile alakalı incelemeye başlamadan önce şunu belirtmek gerekiyor ki yapımcı şirket Ubisoft tarafından verilmiş olan eğlenceli bir oyun sözü, yerine getirilmiş gibi duruyor. Fakat üzülerek belirtmek isteriz ki oyun severleri serinin bir önceki oyunu olan Assassin’s Creed Odysseyoyununa baktığımız zaman, çokta farklı şeyler beklemiyor. Fakat temel olarak her ne kadar birbirine benziyor olsada oyuncuların şikayet ettiği konular dikkate alınmış. Bu yüzden oyunun oynanış açısından geliştirildiğini, daha keyifli bir oynanış sunacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

                                   Assassin’s Creed Valhalla Dövüş Sistemi

Oyunun en önemli noktaları arasında yer alan dövüş sisteminde de birtakım iyileştirmeler yapılmış gibi duruyor. Çift silah, kalkan ve balta, çift el gibi silah seçeneklerine sahip olan oyunda dövüşler esnasında silahların ağırlıkları hissedilir hale getirilmiş. Ana değişiklerden bir diğeri ise iyileşme konusunda. Artık iyileşme hızı karakterimizin yeteneklerine bağlı değil. İyileşme olayı tamamen toplayıp yapmış olduğunuz ilaçlara bağlı hale getirilmiş. Bir diğer büyük değişiklik ise seviye sisteminin oyundan kaldırılmış olması. Serinin son iki oyununda bulunan seviyeler, oyuncular tarafından çok fazla eleştirilmişti. Bu durumAssassin’s Creed Vallhalla ile birlikte kaldırılmış.

Assassin's Creed Valhalla İnceleme
Assassin’s Creed Valhalla İnceleme

                                   Assassin’s Creed Valhalla Yetenekleri

Raven, Bear ve Wolf adı altında 3 yetenek ağacı dalı oyunda yer alıyor. Bütün yeteneklerin tamamen açılmasının mümkün olup olmadığı veya oyunda yeteneklere ek olarak ekstra özel güçler sağlayabilen eşyaların olup olmadığı henüz bilinmiyor. Fakat tahminlere göre bunlar oyunda yer alacaktır. Özellikle serinin diğer oyunlarından alışkın olduğumuz ve oyuncular tarafından çok sevilen nadir eşyalar bu oyunda da yer alacaktır. Seviye sisteminin kalkmasıyla birlikte, düşmanlara verilen hasarlar artık seviyeye bağlı değil. Görünen o ki artık düşmanları yenebilmek için daha hızlı hareket edilmesi gerekiyor. Basit hareketlerle bir düşmanı alt etme ihtimali zayıflatılmış duruyor. Bu da oyuna tatlı bir rekabet ve zorlu katacak, oyuncular tarafından sevilecek bir yenilik olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı